Ni Messi, ni Ronaldo: Seferović je najbolji strijelac Europe

Messi? Cristiano Ronaldo? Edinson Cavani? Nein, der treffsicherste Stürmer in den Top-10-Ligen in Europa ist der Mann aus Sursee LU: Haris Seferovic.(26) ist die  Nummer 1!

Samo je jedan od natpisa u sportskim časopisima širom Evrope.
Haris Seferović je najbolji strijelac Evrope u Novoj godini sa postignutih 9 golova.

Daleko ispred Mesija, Ronalda, Cavanija…

Na listi strijelaca prvi je Haris Seferović (9 golova), drugi je špic Man-Cityja Sergio Agüero (8 golova), treći je PSG-Uruguayac Edinson Cavani (7), Barça-Superstar Lionel Messi (6) zatim veliki talenat Kylian Mbappé (5), prvak Svijeta iz Paris Saint-Germain.

Seferoviću je potrebno 53 minute, u prosjeku ove godine, da postigne jedan gol.  Što je golgeterska rijetkost i svjetska vrijednost!

Haris Seferović za 60 minuta provedenih na terenu postigao dva gola. Seferović je postigao golove za vodstvo od 2:0 i 3:0. Trener ga je izveo iz igre, da bi ga odmorio pred predstojeću važnu utakmicu Evropa lige.

U nedjelju se igralo XXI kolo portugalske premijer NOS lige. Benfica je u Lisabonu protiv CD Nacional slavila sa velikih 10:0.

Ovom pobjedom se Benfica približila vodećem Portu na samo jedan bod. Rekordna pobjeda Benfice u portugalskoj ligi, samo još jednom su slavili identičnim rezultatom 1965.godine.

Večeras, četvrtak 14.02. od 20h, u okviru Evropske lige, u Istambulu igra utakmicu protiv domaćeg Galatasaraya.

Haris Seferović je u odigranih 18 utakmica portugalskog prvenstva postigao 13 golova uz 5 asistencija. Od toga pola, kao što smo napisali, čak devet u ovoj godini, što pokazuje da se nalazi u vrhunskoj formi.