Nijemci potvrdili kandidaturu za tron

Njemačka je sa stopostotnim učinkom promarširala kroz grupu smrti, a u posljednjem kolu večeras su sa 2:1 savladali Dansku.

Nijemci su mnogo bolje otvorili susret, te zaprijetili po prvi put golu Andersena već u šestoj minuti. Centaršut sa lijeve strane došao je do Thomasa Mullera, ali vezista Bayerna šutira direktno u golmana Danske.

Bolju igru Elf je okrunio u 19. minuti U svomom jubilarnom 100. nastupu za reprezentaciju Njemačke u strijelce se upisao Lukas Podolski, kojem je za pogodak asistirao Muller.
Međutim, radost i vodstvo Nijemaca trajalo je samo pet minuta. Danci su odlično pshiloški reagovali na primljeni gol, te su došli do izjednačenja jako brzo, već u 24. minuti utakmice.
Nicklas Bendtner je glavom uposlio Krohn-Dehlija, a ovom nije bilo teško loptu proslijediti u mrežu iza leđa Manuela Neuera.
Njemačka je do kraja prvog dijela bila dosta bolja na terenu, ali to im nije pomoglo da dođu do gola, a prilike su propustili Mario Gomez i Sami Khedira.
Odličnu priliku već u šestoj minuti nastavka imao je Poulsen, koji je šutirao na povratnu loptu Bendtnera, ali lopta odlazi uz sami okvir gola.
Nijemci su potvrdili pobjedu deset minuta prije kraja kada je po drugi put mrežu Danaca zatresao Lars Bender za konačnih 2:1.
DANSKA: Stephan Andersen, Lars Jacobsen, Simon Kjær, Daniel Agger, Simon Poulsen, William Kvist, Christian Eriksen, Jakob Poulsen (od 82. Tobias P. Mikkelsen), Niki Zimling (od 78. Cristian Poulsen), Michael Krohn-Dehli, Nicklas Bendtner.
NJEMAČKA: Manuel Neuer, Lars Bender, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller (od 84. Toni Kroos), Mesut Özil, Lukas Podolski (od 64. Andre Schürrle), Mario Gomez (od 74. Miroslav Klose).