Nova bruka Vučice: Džeko i Pjanić promašili jedanaesterce i izbacili Romu iz Kupa

Rimska Vučica ugostila je danas u osmini finala Kupa Italije na svom Olimpicu niželigaša Speziju. Nakon 120 minuta igre nije bilo golova na stadionu Olimpico u Rimu, pa se pobjednik odlučivao jedanaestercima.

Ekipa naših Edina Džeke i Miralema Pjanića do vodstva je došla u 33. minuti susreta, ali je pogodak kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine poništen zbog ofsajda.

Roma je pokušavala doći do vodstva protiv Spezije, ali su se gosti odlično branili i na kraju uspjeli sačuvati svoj gol, pa se pobjednik morao odlučiti izvođenjem jedanaesteraca.

Prvi jedanaesterac promašio je Miralem Pjanić, a potom je za goste siguran bio Terzi. Drugi jedanaesterac za Romu izveo je Edin Džeko, ali ni on nije bio precizan. Spezija je na kraju nakon jedanaesteraca slavila rezultatom 4:2.