Nova sezona za sanske odbojkašice

U prvom kolu Omladinske lige USK za odbojkašice pionirke i juniorke Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“  su ostvarile polovičan uspjeh na gostovanju kod svojih vršnjakinja  iz Bužima. Pionirke „Sane“  su u odličnoj odbojkaškoj predstavi pokazale dobru i borbenu igru, te zasluženo pobijedile rezultatom 2:0. Sanske odbojkašice su u svim segmentima nadigrale svoje protivnice iz Bižima i zasluženo slavile po setovima 25:14 i 25:20.

Prema riječima trenera ŽOK „Sana“ Idriza Aganbegoviaća, pionirke su odigrale dobro utakmicu i pobijedile zasluženo . On naglašava da rezultat nikako nije bio upitan, vodile su od početka do kraja i razlika u poenima bi bila i puno veća, ali je dao šansu svim djevojčicama da igraju i skupljaju iskustvo . Igrale su i djevojčice kojima je ovo bila prva prvenstvena utakmica  Prvom pobjedom u novoj sezoni  najmlađe sanske odbojkašice su na najbolji način krenule u borbu za odbranu šampionske titule. S druge strane trener Aganebegović  ističe da su juniorke slabo odigrale prvi ovosezonski meč.

Izgubile su rezultatom 3:0,  po setovima 20:25, 19:25 i 26:28.  U igru su ušle ležerno, bez truda i zalaganja u prva dva seta, ali su treći igrale jako dobro. On posebno ističe da su juniorke nastupile  igrački oslabljene jer tri djevojke nisu putovale na utakmicu .

Od njih se svakako više očekuje u nastavku sezone. Naredni prvenstveni meč mlade sanske odbojkašice imaju za 15 dana kada u Sanskom Mostu gostuju ekipe iz Velike Kladuše.