Nove medalje za sestre Makaš na prestižnom E1 taekwondo juniorskom turniru

U organizaciji Taekwondo saveza BiH u Sarajevu se održavaju prestižni E1 i G1 juniorski turniri koji se boduju za Olimpijske igre, a nove uspjehe ostvarile su sestre Džejla i Ejla Makaš.

Džejla Makaš je u okviru E1 turnira osvojila broznanu medalju nakon što je u borbi za treće mjesto savladala predstavnicu Izraela 34:10, a prethodno je u polufinalu poražena od predstavnice Srbije 9:6, koja je na kraju osvojila zlato.

Poslije nastupa na E1 turniru, Džejla će nastupati i po prvi put zajedno sa svojom starijom sestrom Ajnom na G1 turniru, na kojem će nastupiti najbolji borci svijeta.

Njena mlađa sestra, Ejla, okitila se zlatnom medaljom pobjedama nad predstavnicom Hrvatske 12:9, te u finalu pobjedom protiv takmičarke iz BiH 12:6, čime je potvrdila da je neprikosnovena u kategoriji kadeta do 37 kilograma.

Taekwondoisti Novog Grada ostvarili su još nekoliko zapaženih rezultata na ovom turniru, a osim Džejle Makaš zlatom se okitila i Hena Melez.

Srebrene medalje su osvojili Emir Radeljaš, Laura Kujačić i Benjamin Husić, a bronze su pripale Šejli Ćatić, Džejni Hamzić, Ivani Kraišnik i već pomenutoj Džejli Makaš.

Inače, na prestižnim E1 i G1 juniorskim turnirima u Sarajevu učestvovat će 55 zemalja, a Bosna i Hercegovina polaže velike nade u nove medalje, prvenstveno zbog nastupa Nedžada Husića, najuspješnijeg bh. olimpijca.