NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Novi gol Tarika Ramića

Kadeti Sarajeva u sjajnoj utakmici trijumfovali nad Slobodom
Kadetska selekcija FK Sarajevo rezultatom 5:2 je savladala Slobodu u posljednjoj utakmici 14. kola Premijer omladinske lige.

U veoma uzbudljvom susretu, domaći tim je poveo u 12. minuti pogotkom Saliha Viteškića, no kapiten gostiju Eldar Mehmedović u 30. minuti pogađa sa bijele tačke i donosi svom timu poravnanje.

Dino Suljić u 40. minuti pogađa za preokret Slobode i gosti na odmor odlaze sa vodstvom od 1:2.

U 59. minuti, Eldar Mehmedović je ponovo šutirao sa bijele tačke, ali ovaj put nije bio precizan, a njegov promašaj motivisao je fudbalere Sarajeva, koji minutu kasnije dolaze do poravnanja.

Strijelac je bio Dženit Hajdarević, bivši član Slobode.

U 75. minuti Tarik Ramić pogađa za preokret, vodstvo Sarajeva rezultatom 3:2. Bio je to 8 gol Tarika Ramića u prvenstvu.

Prvi strijelac Premijer omladinske lige BiH za kadete Dženit Hajdarević svojim drugim golom na utakmici, a ukupno 12. u sezoni, u 79. minuti rješava pitanje pobjednika, 4:2. Konačnih 5:2 postavlja Irman Sejmenović u 90. minuti.

Sarajevo sada ima 29 bodova i za liderom Zrinjskim zaostaje tri boda, ali odigralo je 11 utakmica, a Zrinjski 13.