Novi uspjeh članova karate kluba “Sana”

Karate klub “Sana” Sanski Most ostvario je zapažen rezultat na turniru za djecu od 9 do 14 godina „Bužim 2014“ koji je u proteklu subotu održan u povodu obilježavanja dana općine Bužim.

Na ovom sportkom događaju nastupilo je ukupno 227 takmičara, a sanski klub je učestvovao sa šest takmičara koji su u veoma jakoj konkurenciji osvojili četiri medalje, dvije srebrene i dvije bronzane. Sa dvije madalje se okitila Amina Ališković u konkurenciji 13 godina. Ona je srebrnu medalju osvojila u borbama u kategoriji B 20, te bronzanu medalju u katama. U konkurenciji dječaka do 11 godina Emsar Hamzić je osvojio srebrnu medalju u kategoriji A 20, a Ammar Kaltak je osvojio bronzanu medalju u konkurenciji 12 godina kategorija A 54.
U karate klubu „Sana“ ističu da je ovo odličan rezultat obziriom da se radi o djeci koja prvi put nastupaju na zvaničnom takmičenju. Naredno takmičenje na kojem će nastupiti mladi sanski karatisti je turnir u Sanici koji će se održati 15. marta ove godine.autor:radiosana