NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Novi uspjeh naših “Hurija”

Članovi karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta ostvarili su odlične rezultate na još jednom veoma jakom domaćem takmičenju.

U proteklu subotu je održan turnir u Ključu pod nazivom 1. Karate kup ” Ključ 2015”, a mladi sportisti ovoga kluba su osvojili 6 zlatnih, 7 srebrnih i 5 bronzanih medalja.

U veoma jakoj konkurenciji dvije zlatne medalje u katama i borbama je osvojila Lejla Demirović, a zlatom su se još okitili Ammar Begović, Rejhana Beširević, Edna Alukić i Emir Durut. Srebrne medalje su osvojili Azra Memić, Meldina Kaltak, Osmana Seferović, Nermin Konjević, Amila Tabaković, Elmedin Kočan i Hanadi Lihovac, a bronzane medalja su osvojili Džejla Halilagić, Mirsad Kukavica, Ajla Vehab, Larisa Turkanović, Mirela Mašić i Dalila halilović.

U ukupnom poredku KK „Hurije“ je zauzeo 4 mjesto. Za ovaj, još jedan uspjeh mladih sanskih karatista velike zasluge pripadaju treneru Kemalu Hodžiću Hepi koji je još jednom odlično pripremio svoje takmičare. On je čestitao svim osvajačima medalja u Ključu, ali je posebno pohvalio odličan nastup Lejle Demirović i Ammara Begovića.