Novi uspjeh sanskih “Hurija”

U Gradskoj sportskoj dvorani u Cazinu održan je 11-ti po redu karate turnir pod nazivom „Cazin Open 2019“ na kojem je učestvovalo 18 klubova sa 253 takmičara.

Na ovom sportskom događaju uspješan nastup su imali i mladi članovi Karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta koji su još jednom dokazali da gdje god da se pojave penju se na pobjednička postolja. Ovaj put su osvojili 18 medalja, po šest zlatnih, srebrenih i bronzanih u kategoriji borbe.

Sa dvije zlatne madalje se okitila Amina Spahić, a zlatne medalje još su osvojili Adna Jujić, Sureja Draganović, Rejhana Smajić i Faris Begović. Srebrne madalje su osvojili Merjema Žerić, Emir Durut, Minela Kalender, Dženefa Kalender, Ajna Sinanović i Ajdin Avdić, a bronzane Alen Rekić, Ridvan Spahić, Muhamed Žerić, Amina Omanović, Hana Sinanović i Davud Krupić.

Zasluge za novi uspjeh mladih sanskih hurija svakako pripadaju i treneru Kemalu Hodžići Hepi koji je još jednom odlično pripremio svoje pulene za veliko takmičenje. Iz Uprave kluba čestitali su svim takmičarima, kao i roditeljima na podršci.