NaslovnicaUncategorized

Novih 17 medalja za judo klub “SANA”

Proteklog vikenda održan je međunarodni judo kup “UNA” Bihać.

Judo klub “Sana” je nastupio sa svojih 30 takmičara i osvojio dvije zlatne, četiri srebrne i jedanaest bronzanih medalja.

Zlatne medalje osvojili su: Selman Hodzić i Jasmin Ibragić.

Srebrnim medaljama okitili su se: Sarah Eminagić, Amina Kadirić, Abdel Sawanda i Ajla Kumalić, dok su bronzane medalje osvojli: Zubeir Hodzić, Abdulah Ališić, Mersin Baltić, Umeir Ališić, Anesa Kozarac, Ervin Eminagić, Ivano Atlija, Ena Bašić, Mirela Menzil, Alma Larisa Majdankić i Medina Kadirić.

Takmičari judo kluba “Sana” koji nisu uspjeli osvojiti medalje su pokazali veliku borbenost i opravdali svoje nastupe te im ovom prilikom čestitamo na trudu i zalaganju kao i na sportskoj korektnosti.

Na međunarodnom judo kupu “UNA” u Bihaću, nastupilo je oko 50 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Austrije i BiH. Broj takmičara na turniru je bio preko 400.

Da dodamo  i to da je Judo klub “Sana” osvojio pehar za peto mjesto u ekipnom poretku.