NaslovnicaSanski MostSport

Novim porazom Podgrmeč blizu ispadanja

Igrači Krajine jučer  su izborili prvu pobjedu u ovoj polusezoni nadigravši kantonalnog rivala ekipu NK Podgrmeča iz Sanskog Mosta. Konačan rezultat utakmice u kojoj je Krajina vodila glavnu riječ glasio je 2:1, što je domaćinu donijelo dosta napretka u borbi za opstanak. Nakon ove utakmice, Krajinu očekuje iznimno teško gostovanje u Čapljini koja igra vrhunski na svom terenu.

Neophodni bodovi za opstanak i prva domaća pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva stigli su u pravo vrijeme. Krajina je danas pred oko dvjestotinjak gledatelja uspjela nadigrati svog protivnika golovima Bekira Rekića, koji je utakmicu završio ranije zbog povrede i Nermina Džinića, čime se upravo Podgrmeču približila na samo dva boda zaostatka.

U utakmicu je bolje ušla Krajina koja je od samog starta imala inicijativu na terenu te je napadačkim nogometom tražila put do mreže kapitena Mirze Hamzabegovića. U prvih deset minuta bilježimo tek nekoliko oštrih i opasnih ubačaja sa krila, međutim odbrana Podgrmeča je uvijek pravovremeno reagirala i spriječavala je pogodak. U 14. minuti susreta Mujo Čaušević prilazi 16-ercu, ubacuje loptu a Boris Muzgonja reagira prije Rekića ali šalje loptu direktno u ruke golmana Hamzabegovića. Glavni sudac utakmice, Admir Alispahić, odmah dosuđuje indirektan udarac. Sa većinom igrača na gol liniji i golmanom Podgrmeč se uspio odbraniti nakon ove izvrsne šanse za Krajinu. Ljeljak je dodao Porčiću koji šutira ali ravno u ruke gostujućeg golmana. Međutim, Krajini su trebale samo tri minute da našravi novu šansu, koju je ovaj put iskoristio Bekir Rekić. U sjajnoj akciji Džinić upošljava Rekića a ovaj bez problema posprema loptu u mrežu i dovodi svoj tim u vodstvo. U 20. minuti nova šansa a ovaj put u glavnoj ulozi se našao Aner Ljeljak koji sa vrha 16-erca lijepo šutira, međutim novom odbranom Hamzabegović opet spašava svoj tim. Seriju napada Krajina je nastavila i dvije minute kasnije kada su Džinić i Račić sjajno odigrali dupli pas na desnoj strani, ali ovaj drugi u brzom naletu ne uspijeva pronaći svog suigrača, pa je njegov centaršut blokirao Muzgonja, bivši igrač našeg tima. Pet minuta kasnije Rekić se opet nalazi u izglednoj situaciji. Primio je loptu u kaznenom prostoru ali u pokušaju postizanja efektnog pogotka, šutirao je daleko iznad gola. Upravo je on nakon samo pola sata igre morao napustiti teren. U sudaru sa gostujućim igračem Rekić je ostao ležati na podu nakon čega je iznešen na nosilima, a po izlasku sa terena upućen je na liječnički pregled glave. Umjesto njega je igru ušao Almir Tatarević. U samoj završnici prvog poluvremena Krajina dolazi do drugog gola. Ovaj put je na asisteniju Račića odlično reagirao Džinić koji u 16-ercu šutira, a Hamzabegović, koji je uspio dodirnuti loptu, nije mogao uraditi ništa više od toga. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 2:0.

U nastavku utakmice po nekoliko šansi s obje strane, ali bolji je bio Podgrmeč. Sanjani su krenuli po smanjenje rezultata, ali konstantni ubačaji i neuspjeli pokušaji igre kroz sredinu terena bili su totalno neupotrebljivi. U 48′ Alispahić pokazuje prvi žuti karton i to Nihadu Porčiću iz domaće ekipe. Tek u 65. minuti bilježimo akciju vrijednu zapisivanja u kojoj je Aner Ljeljak skoro postigao treći gol. Akcija koju je započeo Tatarević, odigrala se preko Dželalagića koji pronalazi Ljeljaka, međutim napadač Krajine, iako dobro šutira, ne uspijeva postići novi pogodak jer je odlično reagirao Hamzabegović koji je dobrom odbranom loptu poslao iza svog gola. Iz kornera koji je proizišao iz ove akcije Krajina nije uspjela stvoriti novu opasnost. Minutu kasnije umjesto Kadića u igru ulazi Keranović. Podgrmeč prvu priliku pravi u 67. minuti kada je Poduvanac imao mat poziciju ali njegov šut sa nekoliko metara uspijeva odbraniti Karalić, koji također odlično reagira na odbijanac i novu priliku Podgrmeča. Odmah potom novi žuti karton za igrače Krajine. Ovaj put je javno opomenut Adnan Palić, a nakon njega i Refik Pudić iz redova Podgrmeča. Iako je Podgrmeč imao nekoliko vezanih kornera i dobrih ubačaja u nastavku utakmice, nijednu šansu nisu iskoristili. Pred sami kraj utakmice Beho Bečić je zaradio žuti karton zbog prigovora na suđenje. U trećoj minuti sudijske nadoknade Podgrmeč napokon zabija gol. Ahmed Rizvan je primio loptu po desnoj strani, sam izašao na Karalića kojeg bez problema matira i tako postavlja konačnih 2:1.

Krajina u sljedećoj utakmici gostuje u Čapljini gdje ih očekuje istoimena ekipa koja je ove sezone na svom terenu ostvarila osam pobjeda i samo jedan remi, uz gol razliku 20:8.

U ostalim utakmicama zabilježeni su sljedeći rezultati: Budućnost – Bratstvo 3:3, Sloboda – Troglav 5:0, Iskra – Čapljina 3:1 i Vitez – Rudar 0:1. Sutra se sastaju Goražde i Jedinstvo te Radnički i Branitelj. U ovom kolu slobodna je ekipa Bosne.

FK Krajina – NK Podgrmeč 2:1 (Rekić 17′, Džinić 45+1; Rizvan 90+3′)

FK Krajina: Karalić, Kadić (Keranović), Palić, Bečić, Račić, Porčić, Dželalagić, Čaušević, Džinić (Duraković), Ljeljak i Rekić (Tatarević Almir)

NK Podgrmeč: Hamzabegović, Dedić, Krantić, Muzgonja, Brkić, Pudić, Šehović, Jurič, Ališić, Kaltak i Podunavac. Igrali su još Rizvan i Čekić.