Nurkić prednjačio u skokovima u pobjedi Portlanda, Garzi zapažena minutaža i solidan učinak

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić u pobjedi Portlanda protiv Toronta na svom terenu rezultatom 118:113 postigao je pet poena, no zabilježio je i još 14 skokova i prednjačio je u toj statistici na meču gdje su Trail Blazersi upisali sedmi trijumf u ovoj sezoni.

Toronto nešto bolje otvara meč i nakon prve dionice imali su prednost od 33:24, no Portland se vratio u drugoj četvrtini, anulirao vodstvo gostiju i na pauzu otišao s minimalnom prednošću. Bilo je 61:60.

U trećoj dionici igralo se nešto čvršće u odbrani i nijedna ekipa nije uspjela napraviti veću prednost, a pobjednik je odlučen tek u finišu meča, gdje su domaći igrači, uz veliku podršku navijača u Moda Centru, imali više koncentracije i uspjeli doći do vodstva, na kraju i pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je McCollum, koji je ubacio 29 poena, a pratio ga je Lillard, koji je ubacio 24. U redovima Toronta istakao se Anunoby, koji je ubacio 29 poena. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo nešto više od 18 minuta, a u tom periodu ubacio je pet poena i upisao 14 skokova.

Luka Garza također je imao zapaženu minutažu i učinak u porazu Detroita protiv Sacramenta, a on je za nešto manje od 18 minuta uspio ubaciti pet poena i pri tome dodati sedam skokva i jednu asistenciju. Detroit je na kraju izgubio rezultatom 129:107, no svakako da može radovati sve veća minutaža Garze.

Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Dallasa protiv Denvera rezultatom 111:101, a Maverickse je do trijumfa vodio Porzingis koji je ubacio 29 poena, a pratio ga je Dončić, koji je za 37 minuta ubacio 23 poena.

S druge strane, očekivano je najefikasniji bio Jokić, koji je ubacio 35 poena uz 16 skokova i šest asistencija, no njegova sjajna partija nije pomogla Denveru da dođe do šeste uzastopne pobjede.