Nurkićeva noć za zaborav, Dončić nastavio briljirati

Portland Trail Blazersi su poraženi od Memphsi Grizliesa rezultatom 92:83.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena Grizzliesi su u trećoj dionici stekli dvocifrenu prednost koju su uspješno sačuvali do kgraja meča.

Jusuf Nurkić je imao noć za zaborav s obzirom da je postigo samo dva poena za 30 minuta igre, pogodio je jedan od 15 šuteva. Uspio je ostvariti deset skokova.

Najefikasniji igrač na meču bio je McCollum koji je ubacio 40 poena, dok je dok domaćih najviše ubacio Conley (23).

Slovenac Luka Dončić nastavio je sa sjajnim igrama u NBA ligi, a on je u pobjedi Dallasa protiv Atlante na domaćem parketu (114:107) postigao 24 poena uz šest asistencija i deset skokova.

U derbiju večeri Toronto je pobijedio Golden State na gostujućem terenu rezultatom 113:93, a zanimljivo je bilo i na meču između Philadelphije i Brooklyna gdje su Netsi upisali važnu pobjedu rezultatom 127:124. Džanan Musa nije igrao u ovom meču.