NaslovnicaSanski MostSport

Odličan nastup Jasmina Kadirića u državnom dresu

Mladi nogometaš Jasmin Kadirićiz Sanskog Mosta, igrač kadetske selekcije prijedorskog Rudara, imao je zapažen nastup u dresu kadetske reprezentacije BiH i u drugoj prijateljskoj utakmici protiv reprezentacije Makedonije  koja je odigrana u okviru priprema naših nogometaša za predstojeće kvalifikacione utakmice za Evrospko prvenstvo.

Utakmica je odigrana jučer u Modriči, a slavila je bh. selekcija rezultatom 2:1. Oba gola za BiH postigao je Amer Gojak u 35. i 62. minuti susreta, a asistent drugog gola bio je mladi Kadirić koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i na terenu proveo 30 minuta. Prvi susret dvije kadetske selekcije, igrači do 17 godina, odigran je prije dva dana i završen je bez golova, a i tada je petnaestogodišnji Sanjanin odigrao 20 minuta, a svojom igrom i borbenošću je zaslužio veću minutažu u drugoj utakmici.   Pomenimo, da poziv da brani boje BiH u utakmicama protiv Makedonije za mladog Kadirića nije došao slučajno. Naime, on je već učestvovao na reprezentativnom kampu „Zima 2013“ koji  se od 18. do 22. januara održao u Međugorju, gdje se svojim igrama ponovo nametnuo za državni dres. Uz to,  u  tekućem šampionatu Premier lige BH, Kadirić je za kadete Rudara iz Prijedora postigao sedam golova i, iako je najmlađi igrač, trenutno je najbolji strijelac zeleno crnih.

Jasmin nam je danas u kratkom razgovoru rekao da je zadovoljan svojim nastupom u reprezentativnom dresu, nada se da je zadovoljio selektora Sakiba Makločevića, tako da očekuje ponovni poziv na naredno okupljanje bh selekcije „U-17“. On je posebno naglasio da mu je velika čast da brani boje svoje države, ali i što može u lijepom svjetlu predstaviti i svoj grad Sanski Most. „ Ja sam zadovoljan od samog početka ovih priprema, od kada smo došli u hotel u Srebreniku, pristupa mojih suigrača i prvog treninga, a posebno nastupom u dvije utakmice. Nadam se da sam zadovoljio i da će me pozvati selektor Malkočević za sljedeće utakmice. Zadovoljan sam dobivenom minutažom i svojojm igrom. Ipak, nisam mogao iskazati sve svoje kvalitete,  ali se nadam da će to u sljedećim utakmcama biti bolje. Naravno, ja moram još dosta raditi jer ovo je početak i stepenica koja mene izbacuje dalje. Ja gledam u budućnost, a  sadašnjost je malo teže iskazati, ali uz dosta rada i truda još ću izgraditi svoju igru“, kaže Kadirić.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo počinju u oktobru ove godine, a  protivnici BiH su Hrvatska, Portugal i Crna Gora. Nadamo se da će Jasmin Kadirić nastaviti da i dalje pruža dobre partije u svom matičnom klubu prijedorskom Rudaru, te da će se svojim igrama ponovo nametnuti za državni dres. On ističe, da će i dalje vrijedno raditi i trenirati, a naša želja je da naš sugrađanin već u narednoj utakmici kadetske bh selekcije na teren istrči među prvih jedanaest.