Naslovnicainmedia danasUncategorized

Odlična noć košarke/ Sanski košarkaši izgubili u produžetku

Ljubitelji košarke u Sanskom Mostu su imali priliku uživati u odličnoj košarkaškoj predstavi između dva sportska rivala raspoložena za igru.

Dobar odziv publike, sportsko navijanje i podrška košarkašima uljepšali su ugodno jesenje veče u gradu koji je pokazao da je željan više ovakvih dešavanja.

Košarkaši Sane i pored vodstva tokom cijele utakmice nisu uspjeli pobijediti favorizirane košarkaše Bihaća. Prvu četvrtinu su završili vodstvom od četiri poena viška, dok se na odmor u poluvremenu (druga četvtina) otišlo sa osam poena razlike.

U trećoj četvrtini su podigli publiku na noge sa vodstvom od 17 poena razlike!
Ali to je bio maksimum u kojem su se potrošili da bi iskusni gosti visokim presingom uspjeli smanjiti koš razliku.

Dramatična završnica i kraj utakmice kad Sana ne uspijeva sačuvati rezultat 85:83 samo 7 sekundi prije završetka. Gosti pogađaju i dolaze u rezultatski egal za produžetak meča.

Umor i nervoza su doprinijele slabijoj igri Sane što koriste iskusni gosti i rutinirano privode meč kraju u svoju korist.

Sanjanima ostaje žal za propuštenu priliku da idu dalje u kup takmičenju i dovedu neku renomiranu ekipu za protivnika u naš grad.

Ipak ostaje zadovoljstvo dobro odigranom utakmicom košarkaša Sane koji su nagrađeni sportskim navijanjem i velikim aplauzom na kraju.