Odlična partija Ibričića i Hodžića

Visoku pobjedu rezultatom 6:2 upisali su fudbaleri Domžala na svom terenu nad ekipom Rudara iz Velenja u okviru 20. kola slovenskog šampionata PL TS.

Od osam pogodaka, samo jedan je viđen u prvih 45 minuta. Igrala se 23. minuta kada je mrežu gostiju u ovom susretu načeo Podlogar. Rudar je odgovorio u 52. minuti preko Skofleka, a osam minuta kasnije Vuk vraća prednost Domžala. Isti igrač, Skoflek, je i u 66. minuti izjednačio rezultat, ali je onda krenula rapsodija.

Prvo je 69. minuti, nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, Senijad Ibričić asistirao Nicholsonu za 3:2. Devet minuta kasnije je ponovo Senijad Ibričić asistent, a strijelac Dobrovoljc. Šest minuta prije kraja meča Lazarević je povisio na 5:2 na asistenciju Nermina Hodžića, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu utakmice.
Konačni rezultat je postigao ponovo Vuk u sudijskoj nadoknadi utakmice.

“Glavni cilj ekipe u proljetnom dijelu prvenstva je borba za vrh tabele koji obezbjeđuje plasman u Evropska takmičenja. Učinićemo sve što možemo da to napravimo”, izjavio je Senijad Ibričić, kapiten ekipe, uoči početka prvenstva.

Domžale su ovom pobjedom stigle do trećeg mjesta na kojem imaju 30 bodova. U narednom kolu idu u goste Muri.