Odlična predstava sanskih odbojkašica

Igračice Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“ tekuću sezonu igraju odlično. Pionirke su osvojile titulu prvaka jeseni u Kantonalnoj ligi USK, dok bi  juniorke prvi dio šampionata trebale završiti na visokom drugom mjestu na tabeli.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva Kantonalne  lige USK za odbojkašice mlade članice Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“  su ostvarile  zaslužene pobjede. Prvo su pionirke „Sane“ u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu u odličnoj odbojkaškoj predstavi pokazale dobru i borbenu igru, te zasluženo pobijedile svoje vršnjakinje iz Bihaća rezultatom 2:0. Sanske pionirke su u prvom setu u svim segmentima igre  nadigrale svoje protivnice i zasluženo slavile rezultatom 25.18.

Također,  u drugom setu odlična igra Sanjanki koje vode rezultatom 15:4, ali onda dolazi do velikog pada u igri što gošće koriste i dolaze do izjednačenja. Zatim se u nastavku igra poen za poen, ali u dramatičnoj završnici domaće igračice su prisebnije i dolaze do zaslužene pobjede od 26:24..Ovim uspjehom sanske pionirke su osvojile titulu prvaka jeseni. Prve su na tabeli sa deset osvojenih bodova – bilans sedam dobivenih i dva izgubljena seta.

Trener Idriz Aganbegović nije krio zadovoljstvo dobrom predstavom svojih mladih igračica tokom prvog dijela šampionata, posebno u posljednjoj utakmici. Kako kaže, vrijedno su trenirale, u svakoj utakmici su davale svoj maksimum  i zaslužile su ovaj uspjeh. Također, odličnu utakmicu su odigrale i juniorke „Sane“  koje su protiv ekipe Bužima nakon pet odigranih setova slavile rezultatom  3:2.  Sanske odbojkašice su odlično otvorile utakmicu i prvi set rješavaju u svoju korist rezultatom 25:19.

Drugi set nakon dosta uzbuđenja i neizvjesnosti dobivaju Bužimljanke sa 24:26, a potom domaće igračice ponovo dolaze u vodstvo nakon trećeg seta 25:20.  Bužimljanke uzvraćaju i četvrti set dobivaju sa 19:25, a u petom setu se vodi ogorčena i do samog kraja neizvjesna borba, te u dramatičnoj završnici pobjeđuju Sanjanke sa 15:13 i na kraju i zasluženo dobivaju ovu važnu utakmicu. Ovo je za sanske odbojkašice izuzetno vrijedna pobjeda koja će im vratiti samopuzdanjue s obzirom da su ove sezone igrale dobro, ali su dva poraza doživjele sa minimalnom razlikom.

Juniorke „Sane“ su druge na prvenstvenoj ljestvici sa 8 osvojenih bodova – bilans 10 dobivenih i 8 izgubljenih setova, a da li će ostati na ovoj poziciji zavisi od još preostale utakmice u kooj će prvoplasirana ekipa Velika Kladuša  ugostiti ekipu trećeplasiranu ekipu Ključa. Trener Aganbegović kaže da su juniorke znatno napredovale u igri u odnosu na prošlu sezonu.

On im  je čestitao na odličnom rezultatu i kako ističe u dosadašnjim utakmicama su ostavile dobar utisak. Sanske odbojkašice idu na zasluženi odmor, a nove prvenstvene okršaje imaju tek u februaru naredne godine.