Odlični Džanan Musa blizu ličnog rekorda u meču protiv Boston Celticsa

Košarkaši Boston Celticsa razbili su u Orlandu ekipu Brooklyn Netsa rezultatom 149:115, a fantastično NBA večer imao je bh. reprezentativac Džanan Musa koji umalo srušio lični rekord.

Musa je bio treći strijelac svoje ekipe s 13 poena, iako je po vremenu provedenom na parketu (17 minuta) bio tek sedmi igrač Netsa.

Tako je umalo srušio lični rekord po broju poena budući da je 14 poena najviše koliko je postigao u NBA ligi igrajući ove sezone protiv Dallas Mavericksa. Naš košarkaš je pored 13 poena imao i jedan skok te dvije asistencije.

Celticsi su već u prvoj četvrtini pokazali ko će voditi glavnu riječ na utakmici, a do poluvremena su razliku povećali na velikih 19 poena. Nisu posustajali ni do kraja meča pa je prednost konstantno rasla do posljednjeg zvuka sirene. Na kraju je bilo 34 poena prednosti.

Najefikasniji u redovima Celticsa bili su Brown s 21, Tatum s 19 i Hayward s 18 poena, dok su kod Netsa bolji od Muse bili samo Martin s 20 i Harris s 14 poena.

Celticsi se nalaze na trećem mjestu Istočne konferencije s 45 pobjeda i 23 poraza, dok su Netsi na sedmoj poziciji s omjerom 32-36.