NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Odlični rezultati sanskih judista

Vitrine Judo kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta bogatije su za novu 21 medalju. Novi uspjeh mladi sanski sportisti su ostvarili u subotu, 19. oktobra u Bihaću, gdje je održan medjunarodni judo kup „UNA“ na kojem je nastupilo oko 400 takmičara iz 45 klubova iz šest zemalja: Hrvatske, Ukrajine, Slovenije, Crne Gore, Srbije i BiH.

Na ovom izuzetno jakom i kvalitetnom turniru Judo klub „Sana“ je osvojio je 5 zlatnih, 2 srebrne i 14 bronzanih medalja, a osvojio je i pehar za treće mjesto u ekipnom poretku.

Na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja okitivši se zlatnim medaljama su se popeli Ivano Atlija, Adem Sinanović, Zubejr Hodžić, Hana Handanagić i Hamza Hodžić.

Srebrne medalje su osvojili Adna Nalić i Dino i Đumišić, a bronzane Amar Plavotić, Ena Ajkić, Mersin Baltić, Zubejr Hodžić, Adela Nalić, Medina Kadirić, Sarah Eminagić, Ajla Kumalić, Abdel Sawanda, Ena Basić, Meryem Krupić, Alma Majdankic, Ajdin Kumalić i Mehmed Susić.