Pao je i Marchenko: Damir Džumhur u četvrtfinalu Istanbula

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, danas je u osmini finala ATP turnira iz serije 250 u Istanbulu, igrao protiv 68. igrača svijeta, Illyje Marchenka.  Džumhur je slavio rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 5:7 i 6:3.

Prvi gem u svoju korist nakon mnogo borbe i čak tri spašene break lopte, riješio je ukrajinski teniser. Damir je bez većih problema zadržao svoj servis, a potom došao i do breaka. Džumhur je iskoristio šestu break priliku na meču i poveo s 2:1 u prvom gemu.

Uspio je Džumhur potvrditi break i u petom gemu napraviti novi i doći do vodstva rezultatom 4:1. Marchenko se vratio u narednom gemu, ali je to bilo sve što je uspio napraviti. Naš teniser do kraja prvog seta pravi još jedan break i rješava prvi set u svoju korist rezultatom 6:3 za 42 minute igre.

Sve do šestog gema drugog seta nije bilo break prilika, a onda je naš teniser imao dvije vezane. Marchenko je obje spasio, riješio šesti gem u svoju korist i izjednačio rezultat na 3:3.

Break nismo vidjeli do 11. gema drugog seta, a onda je do njega došao Ukrajinac. Iskoristio je prvu break loptu u drugom setu, potom i potvrdio break i izjednačio rezultat u meču na 1:1.

Prvi servis gem trećeg seta, Džumhur rješava u svoju korist, a već u narednom gemu dolazi do breaka. Džumhur je imao četiri break lopte u drugom gemu i na kraju je četvrtu uspio iskoristiti i doći do vodstva 2:0 u trećem setu. Zadržao je Džumhur prednost breaka i treći set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Džumhur je savladao Marchenka rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 5:7 i 6:3.