Petarda Arsenala protiv Bournemoutha, Kolašinac upisao još jednu asistenciju

Fudbaleri Arsenala večeras su deklasirali Bournemouth na svom terenu sa 5:1 u okviru 28. kola engleskog Premiershipa.

Topnici su odigrali odličan meč pred svojim navijačima, a konačno je aplauze s tribina dobio i Mesut Ozil. Arsenal je poveo već u četvrtoj minuti kada je Sead Kolašinac odlično asistirao za Ozila koji sjajno pogađa za 1:0.

Do drugog gola londonski tim došao je u 27. minuti. Ovaj put Ozil je bio asistent, a mrežu gostiju trese Mkhitaryan. Međutim, tri minute kasnije Bournemouth je smanjio na 2:1 nakon nevjerovatne greške odbrane Arsenala koju je iskoristio Mousset.

No, u nastavku meča vidjeli smo još tri gola u mreži gostiju. Na 3:1 povisio je Koscielny u 47. minuti, dok je četvrti gol za domaći tim desetak minuta kasnije postigao Aubameyang.

Konačnih 5:1 u ovoj utakmici postavio je Lacazette golom u 78. minuti. Arsenal je trenutno četvrti na tabeli sa 56 bodova, dok je Nournemouth na 12. mjestu sa 34 boda.

Sead Kolašinac iz igre je izašao u 57. minuti, dok je Asmir Begović ponovo s klupe odgledao meč svog tima.

U drugom meču koji se igrao u istom terminu Southampton je pred svojim navijačima sa 2:0 pobijedio Fulham. Golove za domaći tim postigli su Romeu i Ward-Prowse.