Petarda Barcelone, Sevilla ubjedljiva, Sociedad se obrukao

Ekipa Barcelone je danas veoma lako savladala Murciju sa ubjedljivih 5:0 (1:0) i sa ukupnih 8:0 prolazi u narednu fazu Kupa kralja, odnosno u osminu finala.

Paco Alcacer se danas ponovo upisao u strijelce, postigao je vodeći gol u 16. minuiu, a do kraja prvog dijela igre nije bilo golova.

U nastavku rapsodija Barselone, Pique je pogodio, zatim Vidal, da bi tačku na ovaj meč stavili Denis Suarez u 74. i Arnaiz u 79. minuti.

Najveću blamažu je doživjela ekipa Real Sociedada, oni su danas poraženi od Lleide na svom terenu rezultatom 2:3, ukupan rezultat je 3:3, ali zbog golova u gostima, Lleida ide dalje.

Inače, radi se o trećeligašu.

Zanimljivo, Lleida je preokrenula 2:0, Sociedad je poveo golovima Llorentea i Juanmija, ali su Nunez, Molina i Trilles pogađali za prolazak gostiju.

U osmini finala je i Sevilla, koja je također bila ubjedljiva, savladala je danas Cartagenu sa 4:0, pa ukupnim rezultatom 7:0 ide dalje.