Phoenix poražen od Detroita, skromna partija Teletovića

Gosti su bolje ušli u utakmicu, a nakon prve četvrtine su vodili sa 21:14. Njihova prednost se u nastavku prvog poluvremena gotovo ‘istopila’, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 42:40 za Detroit.

Detroit je i u drugom poluvremenu uspijevao održavati prednost, ali su se košarkaši Sunsa pred sami kraj treće dionice približili na samo minus jedan. Ipak, više od toga nisu mogli, jer je Detroit ubrzo napravio seriju i rutinski priveo utakmicu kraju, slavivši sa osam poena razlike.

Reggie Jackson je sa 23 poena bio najefikasniji igrač utakmice, a po jedan manje su sa druge strane ubacili Knight i Bledsoe. Vrijedi istaći i učinak Caldwell-Popea, koji je za pobjedničku ekipu ubacio 18 poena. Mirza Teletović iza sebe ima još jednu utakmicu koju neće pretjerano pamtiti.

Naš košarkaš je na terenu proveo nešto manje od devet minuta, a za to vrijeme je ubacio tri poena, pogodivši jednu trojku iz dva pokušaja.

NBA: Phoenix – Detroit 92:100