NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Pioniri Podgrmeča pobijedili u Ključu golovima Tarika Cerića

Pioniri Podgrmeča pobijedili u Ključu  golovima Tarika Cerića

Pioniri Podgrmeča pobijedili u Ključu rezultatom 1:3 golovima Tarika Cerića. U utakmici XIV. kola Omladinske lige NS USK, na prelijepom stadionu pod Lubicom u Ključu, pioniri NK Podgrmeča su pobijedili svoje vršnjake iz NK Ključ rezultatom 1-3.

Derbi utakmica lige između pionira dva komšijska i prijateljska kluba pripala je zasluženo pulenima trenera Velida Kuželja.Iako su Ključani proveli u 19. minuti golom Farisa Draganovića sa 1:0, pioniri Podgrmeča su pokazali kvalitet i uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist golovima Cerić Tarika, koji je ponovio dobru igru ihet trik kao u prošloj utakmici.

Rezultat prvog poluvremena 1:1, postavio je Tarik Cerić svojim prvim golom, postignutim u 29. minuti.Sredinom drugog poluvremena, drugim golom Cerića u 45. minuti, Podgrmeč dolazi u vodstvo od 2:1. Konačan rezultat utakmice 1:3, postignut u 50. minuti igre, a strijelac trećeg gola za Podgrmeč bio je domaći igrač Krivić Ernad, zatresavši vlastiti mrežu, nakon udarca Tarika Cerića.

Ovim porazom Ključani ostaju na trećem mjestu prvenstvene tabele, odmah iza sanskog Podgrmeča i bihaćkog Jedinstva.

Na tabeli se još uvijek vodi mrtva trka između pionira Jedinstva i Podgrmeča, a obe ekipe su praktično obezbjedile učešće na završnom turniru za prvaka OL NS USK u pionirskoj konkurenciji.

Pioniri Podgrmeča se nalaze na drugom mjestu sa 37 osvojenih bodova, tri manje od Jedinstva, kao najefikasnija ekipa lige sa najviše gol razlikom 112:9 (+103).

Čestitke pionirima Podgrmeča i treneru Velidu Veli Kuželju.