Pjanić majstorski zabio i asistirao u trijumfu Juventusa nad Bolognom

Juventus je u susretu 17. kola italijanske Serije A gostovao Bologni i savladao je s uvjerljivih 0:3.

U vodstvo je došao u 27. minuti, kada je prekrasno iz slobodnog udarca s lijeve strane pogodio bh. reprezentativni veznjak Miralem Pjanić (27).

Pjanić je potom u 36. minuti dubinskom loptom pronašao Mandžukića, koji pogađa za 0:2.

Tačku na “i” stavio je Matuidi pogotkom u 64. minuti meča.

Pjanić je igrao do 86. minute, a današnji gol bio mu je ukupno četvrti ove sezone.

Prema statističkom portalu Sofascore.com bio je najbolje ocijenjeni igrač utakmice (8.5).

Imao je 85% uspješnih dodavanja, sedam od osam tačnih dugih lopti, tri ključna dodavanja i dvije oduzete lopte.

Juventus se današnjom pobjedom probio na drugo mjesto i prišao vodećem Napoliju na minus jedan.

Napoli je prvi s 42, Juventus drugi s 41, a slijedi ga Inter s 40.