Pobjeda Podgrmeča

Podgrmeč uknjižio prve bodove u Prvom kolu jesenje polusezone Druge lige F BiH grupa zapad.

Susret starih sportskih rivala u gradu na devet rijeka završio se zasluženom pobjedom domaće ekipe.

Gledaoci su nakon ljetne pauze ponovo mogli uživati u nogometnom umijeću dobro poznatih nogometaša u obe ekipe.

Kapiten Fifić, Krkić, Seferović, Sarhatlić i Šarčević, povratnici u ekipu Podgrmeča su opravdali očekivanja i donijeli radost svojim navijačima. Za ekipu Sloge su nastupili bivši igrači Podgrmeča, Ibričić i Ramić.

Podgrmeč je dobro otvorio utakmicu i poveo već u 3 minuti golom Avdića sa 1:0.

Povratak na nogometni teren Sadina Seferovića je u 41 minuti krunisan golom za vodstvo od 2:0. Ovim golom Seferović se na najbolji način vratio u ekipu i najavio da nije zaboravio davati golove, što se od njega i očekuje.

U drugom poluvremenu je golom Sijamhodžića, Sloga uspjela smanjiti rezultat na 2:1 u 72 minuti utakmice.

Konačan rezultat utakmice postigao je Adnan Hamzabegović u 75 minuti utakmice.

Podgrmeč je pobjedom potvrdio i opravdao ulogu favorita na utakmici i najavio borbu za najviši plasman u prvenstvu.

U narednom kolu ekipa Podgrmeča gostuje u Busovači kod istoimene ekipe.