Pobjeda Rudara uz prepune tribine

Početak utakmice u potpunosti pripada našoj ekipi,od prve minute visok pritisak na zadnju liniju gostiju koji se pod takvim okolnostima nisu najbolje snašli.

Već u 6.minuti Hodžić Ajdin se našao u jednom duelu sa gostujućim stoperom na rubu kaznenog prostora,u čvrstom duelu “ukrao” je loptu i u situaciji jedan na jedan sa golmanom rutinski postiže pogodak za 1:0.Nakon toga se gosti uspijevaju vratiti u igru međutim nijednom ozbiljnije nisu zaprijetili golu Saleševića.

Naši momci su manje-više kontrolisali dešavanja na terenu i stvarali neke šanse,najčešće nakon oduzete lopte na sredini terena.

U 37.minuti naša ekipa dobija slobodan udarac na 30-ak metara od gola iskosa,Hodžić Emal izvodi prekid a u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Ljutić Admir koji glavom pogađa za 2:0.

Od ovog momenta igra se dosta umrtvila na obje strane,naša ekipa je igrala koliko joj je trebalo dok su gosti tek povremeno stizali do kaznenog prostora i nekih šuteva.

Kada se već činilo da će krajnji rezultat glasiti 2:0,gosti preko Salkića stižu do smanjenja rezultata,udarac sa otprilike 25 metara volejom završava iza leđa Saleševića,igrala se 79.minuta.

Do kraja utakmice gosti su uložili najveći mogući napor da stignu do izjednačenja međutim naši momci nisu sebi dozvolili nijedan kiks i na kraju zasluženo slavili 2:1.

Gostima se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri a našim momcima kao i treneru Kuželju čestitamo na pobjedi i novim bodovima.

Za pohvaliti je i činjenica da su već drugu utakmicu zaredom na domaćem terenu tribine prepune,to je još jedan dokaz koliko ovaj klub zapravo znači ovom kraju.