Pobjeda Rudara

Ekipa Rudara je zasluženo pobijedila dobru ekipu Bratstva sa 3:2 (2:1).

Lijepo vrijeme i dobri rezultati su napunili tribine stadiona Rudara u Kamengradu. Derbi utakmica 3.kola Kantonalne lige NS USK je opravdala očekivanja ljubitelja nogometa.

Nakon neočekivanog početka igrači sredine terena Rudara su preuzeli igru i iz prve ozbiljne akcije postigli su pogodak.

U 11.minutu utakmice Burnić Muhamed je dobro prošao po desnoj strani, driblingom se oslobodio svojih čuvara i precizno šutao u suprotnu stranu gola. Lijep pogodak za vodstvo Rudara sa 1:0.

Na odgovor gostiju se nije dugo čelalo. Sredina Rudara je popustila i nakon par neuspjelih napada uspijevaju postići gol i izjednačiti rezultat na 1:1.
Nakon izjednačenja Rudar je ponovo preuzeo igru i dominaciju terenom. U 32.minutu nakon dobre akcije gol postiže Smajlović Ahmed za vodstvo Rudara sa 2:1.

Rudar u drugom poluvremenu nastavlja sa dobrom igrom i stvara nekoliko zrelih prilika koje ne realizuje. U 58.minutu nakon dobre prilike u petercu gostiju je srušen napadač Ajdin Hodžić. Jedanaesterac sigurno iskorištava Mirza Kazić i postiže gol za 3:1.

Nakon gola igra Rudara popušta a ekipa Bratstvo lagano preuzima terensku inicijativu. Trener Feđa Kuželj pravovremeno u igru ubacuje Denisa Plavotića, Muhameda Jagurdžiju i Ajasa Kazića koji ponovo uspostavljaju ravnotežu na sredini terena i preuzimaju posjed lopte na sredini terena.

Gosti lako ne prihvataju poraz i postaju sve nervozniji u igri što odlični sudija Ćufurović sankcioniše kartonima.

U 81.minutu utakmice igrači Rudara prave nesmotren prekršaj u kaznenom prostoru. Dosuđen jedanaesterac ekipa Bratstva iskorištava da smanji rezultat na 3:2 i tako učini neizvjesnim kraj utakmice.

Gol povećava nervozu u obe ekipe ali i na tribinama u posljednjih desetak minuta utakmice.

Do kraja utakmice viđeno je par dobrih prilika na obe strane ali bez uticaja na rezultat. Zaslužena pobjeda ekipe Rudar Kamengrad u pravoj prvenstvenoj utakmici za prvo mjesto na tabeli.