NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Pobjeda rukometaša. Bojić zabio 11 golova

Rukometaši Sane 7 kao da se bude iz zimskog sna, pa su protekle subote u Gradskoj sportskoj dvorani u Sanskom Mostu ostvarili izuzetno vrijednu pobjedu protiv favorizirane ekipe Rukometnog kluba Kakanj.

Nakon pauze i pripremnog perioda druga polusezona Prve lige Federacije BiH grupa sjever je počela. Ekipa RK ‘Sana 7’ iz Sanskog Mosta pobjedila je ubjedljivo sa tri gola razlike, favoriziranu ekipu RK Kakanj, rezultatom 33: 30 (15:16).

Bivši premijerligaš, ekipa RK Kakanj se nalazi na 6.mjestu prvenstvene tabele, dok je RK Sana 7 jedanaesta. Gosti iz Kaknja su u Sanski Most došli kao apsolutni favoriti, uvjereni u laganu utakmicu i sigurnu pobjedu. Odlična utakmica od samog početka sa dobrim akcijama i mnogo lijepih golova. Igralo se gol za gol do samog kraja poluvremena, koji je završen vodstvom iskusnih gostiju od jednog gola prednosti.

Gostujući golman je u dva posljednja napada bio uspješan i skinuo zicere domaćim igračima. U drugom poluvremenu se ponovo igralo izjednačeno, gol za gol. Sredinom poluvremena domaćini su zaigrali čvršće u odbrani, te odlučnije i sigurnije u napadu, što je dalo rezultate.

Rukometaši Sane 7 su pokazali da nisu zaboravili igrati rukomet i slavili su više nego zasluženu pobjedu. Rad novog rukovodstva i trud cijele ekipe dao je prvi dobar rezultat.

Čestitke za pobjedu zaslužuju svi igrači Sane 7 , na utakmici se vidjelo koliko Anes Bojić vrijedi za ekipu sa 11 postignutih golova. Musić Rifet je postigao 10 golova, a Haris Dugonjić 5 golova.

Treba istaći golmana Jasmina Cerića koji je imao 16 uspješnih odbrana. Velike pohvale zaslužuju mladi trener Aladin Dino Sinanović i njegov iskusni pomoćnik Senad Huska Maličević.