Pobjede Chelseaja, Barcelone, Uniteda, BATE zaustavio Bayern

Drugo kolo Lige prvaka donijelo je sigurnu i ubjedljivu pobjedu aktuelnog prvaka Evrope Chelseaja na gostovanju kod Nordsjaelland. Londončani su slavili rezultatom 4:0 uz dva pogotka Mate te po jedan Luiza i Ramiresa.

Kiks je napravio prvak Italije Juventus koji je u Torinu remizirao sa Shakhtarom – bilo je 1:1.

Najveće iznenađenje priredio je bjeloruski Bate koji je na svom terenu zaustavio pobjednički niz Bayerna – domaći su slavili sa 3:1 golovima Pavlova u 23, Rodionova u 67. i Renana u 90. minuti. Počasni gol za Nijemce postigao je Ribery u 90. minuti.

Isti rezultat postignut je i u drugoj utakmici u grupi F – Valencia je na Mestalli savladala Lille.

Barcelona je došla do druge pobjede u grupi G Lige prvaka. Nakon što su na Camp Nou savladali Spartak, večeras su Katalonci uzeli tri boda i u Lisabonu savladavši Benficu sa 2:0. Pogotke su postigli Sanchez i Fabregas.

Konačno, u grupi H Manchester United je zahvaljujući Robinu Van Persieju došao do prekreta u Rumuniji – Cluj je u 14. minuti preko Kapetanosa poveo, no holandski internacionalac je u 29. i 49. minuti donio bodove crvenim đavolima.

U drugom meču ove grupe Braga je u Istanbulu napravila iznenađenje savladavši Galatasaray sa 2:0.