Pobjede Rudara i Podgrmeča

roteklog vikenda odigrano je 10. kolo Druge nogometne lige Federacije BiH Zapad u kojem su sanski klubovi ostvarili važne pobjede. Rudar je pred svojom publikom nadigrao momčad Novog Travnika,dok je Podgrmeč do izuzetno važne pobjede došao na svom terenu protiv Rudara iz Han Bile kod Travnika.

Nogometaši Rudara iz Kamengrada potvrdili su dobru formu i ponovo dokazali da s pravom važe za jednog od najozbiljnijih kandidata za osvajanje šampionske titule. Novu pobjedu ostvarili su jučer na svom terenu protiv solidne momčadi Novog Travnika, a slavili su sa visokih 5:1. Domaći igrači su dominirali cijeli tok utakmice, stvarali šanse,  a rezultat je na kraju mogao biti i znatno viši.

Golove za domaćina su postigli Ajdin Hodžić, Mirza Kazić, Sadin Seferović i Tarik Cerić , a jedan gol je djelo gostujućeg igrača. Rudar se sa 23 osvojena boda nalazi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

U idućem kolu zeleno – crni idu na neugodno gostovanje kod Rudara iz Han Bile kod Travnika koji se 13 bodova nalazi na sedmm mjestu. Utakmica se igra u subotu 22. oktobra.

U nastavku drugoligaškog prvenstva nogometaši Podgrmeča su na Gradskom stadionu u Sanskom Mostu u proteklu subotu ostvrarili  izuzetno važnu pobjedu od 2:1 protiv čvrste momčadi Rudara iz Han Bile.  Domaći igrači od prve minute su preuzeli terensku inicijativu  i bili znatno bolji, a prvi gol za domaćina djelo je mladog Ahmeda Porče koji u 20 minuti odlično pogađa iz slobodnog udarca.

Borbena igra igrača Podgrmeča isplatila se tek u 78 minuti, a radost domaćinu i vodstvo od 2:0 donio je Elmir Turić. Gosti su uspjeli postići gol pred kraj utakmice. U svakom slučaju sasvim zaslužena pobjeda Podgrmeča koji se novim uspjehom popeo na šesto mjesto na tabeli sa 15 bodova. U narednu subotu sanski drugoligaš gostuje u Cazinu gdje se u krajiškom derbiju sastaje sa ljutim protivnikom Krajinom,  koja se sa 10 bodova nalazi na 12. mjestu.