Pobjede Željezničara, Slavije i Čelika

Nogometaši Željezničara ostvarili su treću pobjedu u sezoni. U četvrtom kolu BH Telecom Premijer lige BiH branitelj naslova je u gostima pobijedio GOŠK sa 3:2.
Golove za Željezničar postigli su Zeba (11.), Selimović (45.) i Adilović (80), dok je strijelac oba pogotka za GOŠK bio Jusufbašić (13., 81.).

Treću pobjedu ostvarila je i Slavija, koja je u Lukavici savladala Zvijezdu sa 1:0. Jedini pogodak postaigao je Vidić u 35. minuti iz penala.

Željezničar i Slavija su se ovim pobjedama izjednačili sa Sarajevom na diobi prvog mjesta.

U derbiju kola Čelik je u Zenici pobijedio Široki Brijeg sa 2:1. Mešanović je bio strijelac oba gola za Čelik, u 12. i 37. minuti, dok je poraz Širokog ublažio Wagner (74.).

U posljendjoj utakmici 4. kola večeras u Mostaru igraju Zrinjski – Borac.