Počelo Svjetsko prvenstvo: Domaćin ubjedljivo savladao jedinstvenu Koreju

Rukometaši Njemačke savladali su na otvaranju 26. Svjetskog prvenstva u rukometu jedinstvenu Koreju sa 30:19. Domaćin turnira, zajedno sa Danskom, u prvom kolu imao je reprezentaciju sastavljenu od Južne i Sjeverne Koreje, što je po prvi put u historiji rukometa da su se ove dvije države našle u zajedničkom timu za jedno Svjetsko prvenstvo.

Od prvog minuta Njemačka je pokazala da je kvalitetniji rival, teo osim par uvodnih minuta kada je Koreja pružala kakav takav otpor, bila je to jednosmjerna utakmica koja je na kraju završena pobjedom Njemačke 30:19.

Najefikasniji u Njemačkoj bio je Uwe Gensheimer sa sedam pogodaka, a Andreas Wolf je imao 15 odbrana, dok je najbolji pojedinac kod Koreje bio golman Jae Yong Park sa 18 intervencija.