Naslovnicainmedia danas

Podgrmeč blizu osvajanja šampionske titule

U proteklu subotu u okviru 16. kola Druge nogometne lige FBiH grupa „Zapad 2“, na gradskom stadionu u Sanskom Mostu Podgrmeč je u komšijskom derbiju savladao Rudar iz Kamengrada rezultatom 2:0.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Podgrmeč je povećao bodovnu prednost na tabeli u odnosu na ostale ekipe, te je napravio značajan iskorak u borbi za osvajanje šampionske titule.

Nogometaši Podgrmeča zasluženo su slavili u ovom susretu, u kojem je viđen kvalitetan i uzbudljiv nogomet, a oba tima su odigrali fer i korektnu utakmicu sa velikim brojem prilika i lijepih akcija.

Podgrmeč je odmah na otvaranju susreta nametnuo svoju igru, što je rezultiralo i ranim kaznenim udarcem sa 11 metara koji nije iskorišten. Nakon toga Podgrmeč nastavlja sa napadima da bi golom Seferovića pred kraj prvog poluvremena domaćin ipak došao u vodstvo.

U drugom poluvremenu Rudar je preuzeo inicijativu i pokušavao doći do izjednačenja ali bez konkretne prilike, dok se Podgrmeč orijentisao na kontre i polukontre. Tako je bilo sve do pred kraj susreta, kada je drugom golu prethodio poništeni pogodak domaćina zbog opravdano dosuđenog ofsajda.

Ipak već u narednom napadu, isti igrač i najbolji strijelac Podgrmeča Sadin Seferović, nakon lijepe akcije svojih suigrača i centaršuta Kumalića, loptu glavom proslijeđuje u mrežu Rudara, čime je otklonio sve nedoumice oko pobjednika.

Bio je ovo treći susret ova dva kluba odigran ove sezone u drugoligaškom prvenstvu, u kojima je u prethodna dva Podgrmeč upisao jednu pobjedu, dok u utakmici prije 14 dana odigranoj u Kamengradu nije bilo pobjednika.

Treneri oba kluba na kraju utakmice čestitali su jedni drugima, te su iskazali zadovoljstvo pristupom i prikazanom igrom svojih igrača u ovom susretu.

Sadin Seferović, igrač koji je svojim golovima odlučio pobjednika, najbolji je strijelac Podgrmeča ove sezone, sa ukupno devet postignutih golova.

Velika je šteta što publika nije mogla prisustvovati derbi susretu, jer bi sigurno tribina gradskog stadiona bila ispunjena do posljednjeg mjesta.

I pored toga, najvjerniji navijači oba kluba našli su način da prate utakmicu, a posebno se isticala navijačka grupa NK Podgrmeč, koja je svih devedeset minuta susreta bodrila domaće igrače, koji su im na kraju zbog toga uputili i zahvalnost.