Podgrmeč dočekuje Vitez

Utakmicama 16. kola narednog vikenda se nastavlja prvenstvo u Drugoj ligi Federacije BiH Zapad. Sanski drugoligaši Podgrmeč i Rudar spremno dočekuju nastavak sezone, a prve utakmice u drugom dijelu šampionata igraju pred svojom  publikom.

Nogometaši Podgrmeča prvu utakmicu u nastavku sezone igraju na svom terenu protiv momčadi Viteza iz Bužima. Sanski drugoligaš se nakon prvog dijela šampionata nalazi na šestom mjestu sa 23 osvojena boda – bilans 6 pobjeda, 4 neriješena ishoda i 4 poraza, dok su Bužimljani na 13. mjestu sa 13 bodova. Utakmica ova dva kluba odigrana u Bužima na početku sezone završena je podjelom bodova i rezultatom 1:1. Pomenimo, Podgrmeč drugi dio sezone dočekuje sa novim – starim trenerom. Za šefa stručnog štaba je imenovan Zoran Bujić iz Prijedora, koji je bio trener 2018. godine i tad je ostvario solidan rezultat.

Treba reći, da u Podgrmeču tokom zimske pauze nije bilo dolazaka, a klub su napustili standardni prvotimci Haris Lezić i Aldin Salihović koji su otputovali van granica BiH, te Nedim Ramić koji će karijeru nastaviti u bihaćkom Jedinstvu.

Tako će trener Bujić u nastavku šampionata moći računati na većinu igrača koji su branili boje kluba u jesenjem dijelu prvenstva, a na raspolaganju će imati i nekoliko igrača iz omladinskog pogona kluba. Cilj kluba je plasman do 5. mjesta na tabeli, te s toga sutra nogometaši Podgrmeča idu na pobjedu. Također i momčad Viteza najavljuje da u Sanski Most dolazi da se nadigrava i da ostvari povoljan rezultat, te se očekuje uzbudljiva nogometna predstava. Iz Podgrmeča je upućen poziv vjernim navijačima da u što većem broju dođu na Gradski stadion i daju potrebnu podršku domaćim igračima. Utakmica počinje u 15 sati.