Podgrmeč i Jedinstvo remizirali u prijateljskoj utakmici

Nogometaši Podgrmeča su odigrali novu kontrolnu utakmicu, a u gostima je bilo „Jedinstvo“ iz Bihaća, član Prve lige Federacije BiH. Ova prijateljska utakmica se i završila prijateljski rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo ništa zanimljivo, igralo se uglavnom na sredini terena sa dosta grešaka i bez pravih šansi na obje strane. U drugom poluvremenu obje ekipe su ušle agresivno od samog početka i viđena je dobra nogometna predstava.

Treneri oba kluba dali su šansu skoro svim igračima na koje računaju u predstojećim prvenstvenim okršajima. Gosti su prvi došli u vodstvo u 80. minuti. Nakon dobro organizivanog napada, loptu na ivici šesnaesterca prima korpulentni Mujo Mujagić i preciznim udarcem šalje loptu iza leđa nemoćnog domaćeg golmama Mirze Hamzabegovića.

Na poravnanje rezultata nije se dugo čekalo. Igrači Podgrmeča u jednom od učestalih napada uspjevaju izboriti korner, a poslije dobrog ubačaja i greške odbrane Jedinstva najbolje se snalazi Vahidin Avdić i postiže gol za zasluženo izjednačenje. Novi trener bihačkih crveno – bijelih, Muhamed Berberović pohvalio je igru domaćina, ali je od svojih pulena očekivao puno više.

druge strane trener Podgrmeča, Benjamin Ključanin, zadovoljan je borbenošću i prikazanom igrom svojih igrača jer su uspjeli parirati ekipi koja igra viši rang takmičenja. Jedinstvo je prvi dio šampionata odigralo loše i trenutno se nalazi u opasnoj zoni.

Jesenji dio prvenstva su završili na 14 mjestu sa 17 bodova, ali treba istaći da su “crveno-bijeli” doveli nekoliko pojačanja kako bi na proljeće pokušali izbjeći ispadanje u niži rang.

Kad je riječ o pripremama Podgrneča, trener Benjamin Ključanin kaže da sve ide prema zacrtanom planu. Na spisku ima 24 igrača, do sada je odrađeno 15 trening i svi rade dobro tako da je velika konkurencija za prvi tim. On naglašava da je ekipa dobila mnogo u odbrani sa povratnicima Mirzom Hamzabegovićem i Harisom Lezićem, koji su se vratili iz prijedorskog „Rudara“.

Pomenimo , NK „Podgrmeč“ je prvi dio sezone završio na visokom drugom mjestu sa 29 osvojenih bodova i zaostaje samo jedan bod za liderom prvenstva „Rudarom“ iz Han Bile kod Travnika. Sanski nogometaši će se u proljetnom dijelu prvenstva boriti za prvo mjesto i prelazak u Prvu ligu Federacije BiH.

Narednu kontrolnu utakmicu Podgrmeč će odigrati sljedećeg vikenda sa „Borcem“ iz Kozarske Dubice.