NaslovnicaSanski MostSport

Podgrmeč ide prema vrhu!

Nogometaši Podgrmeča iz Sanskog Mosta u subotu su ostvarili veliku gostujuću pobjedu,  čime su nastavili sa serijom dobrih igara i još boljih rezultata.

U okviru 7. kola Prve lige Federacije BiH sanski nogomeraši su na neugodnom gostovanju kod posljednjeplasiranog Krajišnika u Velikoj Kladuši uspjeli doći do čitavog plijena. Prvo poluvrijeme je u potpnusti pripalo Podgrmeču koji već tada rješava utakmicu. Sanjani su od prve minute krenuli silovito prema protivničkom golu, a taktika se isplatila i sanski prvoligaš na odmor odlazi sa tri gola prednosti. Dva zgoditka je postigao Ahmed Rizvan i jedan Adnan Hodžić.

U nastavku igrači Podgrmeča se opuštaju nakon velikog i zasluženog vodstva, što koriste domaći igrači i daju dva gola. Krajišnik je u finišu utakmice igrao napadčki, želeći se domoći barem jednog boda, ali se Podgrmeč uspio odbraniti i slaviti pobjedu od 2:3. Šef Stručnog štaba Benjamin Ključanin je i više nedo zadovoljan ostvarenim rezultatom na ovom teškom gostovanju.
„ Mi zmo znali da će ova utakmica biti teška s obzirom da Krajišnik hvata posljednju slamku za spas, Krajišnik je bez bodova i utakmica protiv Podgrmeča je za njih bila „biti ili ne biti“. Mi smo se spremali za ovu utakmicu, znali smo šta nas čeka i išli smo  da se nadigravamo. Prvo polivruijeme smo odigrali odlično i napravili gol razliku od 3:0. U drugo poluvrijeme smo ušli malo opuštenije što nas je na kraju moglo koštati i izgubljenih bodova. Na svu sreću, zadnjih desetak minuta smo odigrali na nivou i nismo dozvolili domaćim igračima da naprave iznenađenje. Ja bih pohvalio svoje igrače na borbenošću, na zalaganju i sa osvojena tri značajna boda sa gostujućeg terena“, rekao je Ključanin.
Ovom pobjedom Podgrmeč je postao na četvrtom mjestu na tabeli sa 14 osvojenih bodova, ali sada ima isti broj bodova kao trećepčasirtani Vitez, a samo bod zaostatka za vodećim Bratstvom i drugoplasiranim Braniteljem. U narednom kolu igrače Podgrmeča čeka još jedan veliki protivnik. U Sanskom Mostu gostuje bivši premijeligaš Budućnost iz Banovića, koja se nalazi na visokom petom mjestu i ima samo jedam bod manje od Podgrmeča. Trener Ključanin naglašava, da će i ovo biti teška utakmica, kao i sve u ovom tangu takmičenja.
„ Mi imamo sedam dana da se pripremo za ovu utakmicu. Momčad Budućnosti je pozala da ima kvalitet i osvojili su čak četiri boda na strani. Mislim da će i Sanski Most doći rasterećeno i pokušati da naprave povoljan rezultat. No, ja vjerujem u svoje momke, u ovu ekipu i mislim da možemo ostvariti dobar rezultat, odnosno da pred svojim navijačima možemo pobijediti velo jaku ekipu iz Banoviča“, naglasio je Ključanin.
Moramo na kraju istaći, da i najveći optimisti nisu vjerovali u izuzetno dobar p start igrača Podgrmeča u Prvoj ligi.

Naime, sanski prvoligaš je u prvom kolu poražen na gostovanju kod Rudara u Kaknju i već su tad krenule čaršijske priče, kako Podgrmeč nema šta tražiti u pšrvoligaškom društvu. No, trener Ključanin sa svojim saradnicima je vjerovao u ovu odličnu generaciju Podgrmeča kojma se priključilo nekoliko ne baš zvučnih pojačanja. U posljednjih šest kola igrači Podgrmeča su svojim igrama, znanjem i zalaganjem na terenu demantovali sve glasine i priče upućene na njihov račun. U posljednjiih šest kola ostvarili su tri velike pobjede na svom terenu protiv kvalitetnih ekipa Viteza, tuzlanske Slobode i Krajine iz Cazina. Zatim su se sanski nogmetaši uspjeli kući vratiti neporaženi sa teških gostovanje kod Radničkog u Lukavcu i Iskre u Bogujnu, a ostvarena je i velika gostujuća protiv Krajišnika.
S toga, rukovostvu i igračima Podgrmeča treba čestitati na dosad urađenom, a nadamo se da će tako nastaviti i u nastavku prvenstva. Bitno je istaći, da se i publika polako vratila na Gradski stadion, a dosadašnje domaće tri utakmice Podgrmeča je u prosjeku gledalo oko 500 gledalaca.  S toga se nadamo, da će i u narednu subotu sanski nogometaši imati veliku podršku navijača i simpatizera kluba, jer ovi to momci to zaslužuju.