Podgrmeč nastavlja sa porazima

Nogometaši Podgrmeča ponovo su razočarali svoje navijače, koji su očekivali da će se iz Konjica, protiv posljednjeplasirane ekipe prvenstva Igmana kući vratiti neporaženi. Sanski nogometaši su poraženi 3:2. Isti scenario se desio kao i na gostovanju protiv Orašja, tada također na začelju tabele. Slabo odigrano prvo poluvrijeme, u kojem je Podgrmeč primio tri gola. U drugom poluvremenu Sanjani igraju svoju igru, borbeno i otvoreno, ali je teško bilo nadoknaditi veliku razliku iz prvog dijela utakmice.

Golove za Podgrmeč su postigli Jurić i Krantić, kojem je ovo bio peti zgotitak u sezoni i trenutno je drugi na listi strijelaca Prve lige. Opravdanje za novi gostujući poraz Podgrmeča treba, donekle, tražiti u činjenici da zbog povreda u Konjic nisu putovala tri ključna igrača Fifić, Podunavac i Ališić.
Derbi šestog kola Prve lige Federacije BiH igrao se u Tuzli gdje je trećeplasirana Sloboda sa 2:0 porazila do tada prvoplasirano Bratstvo. Tako je lidersku poziciju preuzelo Jedinstvo koje je ostvarilo značajnu gostujući pobjedu na vrućem terenu kod Radničkog u Lukavcu. Bišćani su slavili sa minimalnih 1:0, a bivši golman sanskog prvoligaša, Mirza Hamzabegović, u šest prvenstvenih utakmice još nije primio gol. On je tako povećao rekord sa 540 minuta bez neprimljeniog gola u Prvoj ligi Federacije. Šesto prvoligaško kolo ostaće upamćeno i sa velikim uspjehom gostujućih ekipa. Gosti su slavili u čak četiri utakmice, ostvarili i jedan remi, a tri utakmice su završile pobjedom domaćina. U ostalim susretima ovog kola postignuti su sljedeći rezultati: ČAPLJINA: Čapljina-Branitelj 1:0, BUGOJNO: Iskra-Orašje 0:1, SREBRENIK: Gradina-Rudar 0:2, LIVNO: Troglav-Budućnost 2:2, DOBOJ KAKANJ: Mladost-Gošk 0:2.
Na čelu tabele Jedinstvo ima 16 bodova i tri više od drugoplasiranog Bratstva i treće Slobode. Na četvrtom mjestu je GOŠK sa 11 bodova, a peta Čapljina i šesto Orašje ima po jedan bod manje. Slijede tri ekipe sa 9 osvojenih bodova sedmi Rudar, osmi Branitelj i deveti Radnički. Po sedam bodova su sakupili deseta Budućnost i jedanaesti Podgrmeč. Na dvaneaestom mjestu je Gradina sa šest bodova, koliko ima i trinaesta Iskra. Po četiri boda su osvojili četrnaesti Igman i petnaesti Troglav, dok je na začelju tabele Mladost sa samo dva boda.
U narednom kolu Podgrmeč dočekuje Troglav, a u ostalim susretima se sastaju: GOŠK – Sloboda, Bratstvo – Radnički, Jedinstvo – Čapljina, Budućnost – Mladost, Rudar – Igman, Orašje – Gradina i Branitelj – Iskra.