Podjela bodova na Camp Nou: Ronaldo i Messi pogađali za 2:2

Najveći fudbalski derbi između Barcelone i Real Madrida odigran na prepunom Nou Campu završen je bez pobjednika – 2:2.

Ujedno, bio je to duel dvojice ponajboljih fudbalera svijeta, Lea Messija i Cristiana Ronalda, jer su sve četiri gola postigli upravo njih dvojica.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi je zaprijetio Real preko Ramosa, koji je nakon kornera šutirao pored gola. Nedugo poslije toga katalonski ponos je kapitulirao. Benzema je idealnom loptom uposlio Ronalda, koji iskosa sa lijeve strane pogađa bliži ugao Valdesovog gola za 0:1. Dvije minute kasnije Barcelona je bila blizu potopa. Benzema je prvo iz izgledne situacije pogodio okvir gola, a na odbijenu loptu nije najbolje reagovao Di Maria, šutiravši pored gola.

Uslijedila je kazna na drugoj strani u 31. minuti. Pedro je centrirao sa desne strane, konfuznu reakciju gostujuće odbrane iskoristio je Messi i bez većih poteškoća savladao je Casillasa za izjednačenje.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još dva pogotka istih aktera. Prvo je Messi u 61. minuti perfektno pogodio iz slobodnjaka, da bi konačan rezultat postavio Portugalac u 66. minuti. Ozil je dubinsom loptom pronašao rupu u odbrani domaćih, a Ronaldo je utrčao s lijeve strane i poslao loptu u gol pored Valdesa.