Pokazao Mourinhu kakav je majstor: Dva gola Džeke u pobjedi protiv Debrecena

Rimski klub se punom parom sprema za novu sezonu, a izabranici Josea Mourinha danas su odigrali novu pripremnu utakmicu.

Protivnik Rome bio je mađarski Debrecen, a na kraju Vučica je uspjela da pobijedi sa 5:2 u meču u kojem je odličan bio Edin Džeko.

Debrecen je odlično otvorio utakmicu i poveo već u četvrtoj minuti kada je Barany pogodio za 1:0.

Međutim, Vučica je do kraja prvog poluvremena uspjela da dođe do preokreta. Roma je izjednačila na 1:1 u 28. minuti kada je mrežu Debrecena zatresao Mayoral.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je bilo 2:1, a ovaj put pogodak za rimski klub postigao je Pellegrini.

Jose Mourinho je na poluvremenu odlučio da napravi deset izmjena, a između ostalih na teren je izašao i Edin Džeko koji je konačno uspio da proradi i zabio je dva gola u nastavku.

Roma je do trežeg gola došla u 52. minuti kada je Zaniolo pogodio za 3:1, ali samo minutu kasnije Ugrai je smanjio na 3:2.

Nakon toga na scenu je stupio sjajni Džeko koji je s dva gola riješio pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Džeko je prvi gol zabio u 65. minuti kada ga je El Shaarawy odlično uposlio, a on je zaobišao golmana i pogodio za 4:2.

Džeko je do drugog gola stigao u 80. minuti. Dijamant je ukrao loptu igraču Debrecena i krenuo ka golu, a onda je preciznim udarcem sa 16 metara pogodio za konačnih 5:2.

Čini se da je bh. reprezentativac konačno pokazao Mourinhu da na njega mora računati, te da još uvijek ima još dosta toga da pokaže.