NaslovnicaSanski MostSport

Poraz “Sane 7” u Lukavcu

U okviru 19. kola Prve rukometne lige Federacije BiH, rukometaši „Sane 7“  iz Sanskog Mosta gostovali  su Lukavcu, gdje su sa dva gola razlike poraženi od ekipe  „Omladinca“.  Krajnji rezultat je glasio 32:30.

Prema riječima trenera sanskih rukometaša, Ibrahima Alihodžića, ova utakmica nije imala veći značaj, jer je „Sana 7“ već osigurala drugo mjesto koje niti jedna ekipa ne može ugroziti. Uz to, Sanjani su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko prvotimaca, tako da su šansu protiv „Omladinca“ dobili mlađi igrači.  „Skoro cijeli tok utakmice vodila se izjednačena borba, a i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 16:16. U nastavku smo imali i tri gola prednosti, ali smo zbog velikog broja grešaka naših igrača izgubili ovu utakmicu. Slobodno mogu reći, pobjednika je odlučilo iskustvo igrača domaće ekipe“, kaže Alihodžić.

Do kraja prvoligaškog rukometnog prvenstva su ostala još dva kola. „Sana 7“ je druga na tabeli sa 37 bodova, dok je RK „Kakanj“  već odavno izborio plasman u Premijer ligu BiH. U narednom kolu sanski rukometaši će ugostiti ekipu „Krajine“ iz Cazina.