Postala senzacija: Kineskinja nije znala da je osvojila medalju

Kineska plivačica Fu Yuanhui postala je internetska senzacija nakon što je osvojila bronzu na Olimpijskim igrama u Riju.

Yuanhui je bila treća na 100 metara leđno, ali stvar je u tome što nije znala da je osvojila medalju.

Mlada plivačica počela se pravdati pred kamerama kako je bila umorna, a čak je simpatično okrivila svoje “prekratke” ruke jer je utrku završila s 0.01 sekundom zaostatka za srebrnom.

“Iako nisam osvojila medalju…”, započela je Yuanhui svoj govor. Međutim, novinarka ju je odmah prekinula.

“Ali osvojila si medalju. Treća si”.

Yuanhui je bila u šoku.

Inače, svijet se zaljubio u Yuanhui već nakon polufinala kada je izjavila da je uz pomoć “mistične energije” ušla u finale. Na glavnoj kineskoj društvenoj mreži Weibo skupila je u nekoliko dana preko četiri miliona pratitelja.