Potez Casemira i Neymara izazvao buru, spominju se i zabranjene supstance

Brazil je u ponedjeljak ubjedljivo savladao Južnu Koreju rezultatom 4:1 i tako izborila četvrtfinale Svjetskog prvenstva, a mediji i navijači na društvenim mrežama sada raspravljaju oko jednog detalja s te utakmice.

Naime, dok se Neymar spremao izvesti jedan slobodni udarac, njegov saigrač Casemiro mu je stavio nešto u nos.

Pojedini navijači vjeruju da je riječ o zabranjenoj supstanci te od Međunarodne nogometne asocijacije (FIFA) traže da provjeri o čemu se radilo.

Međutim, brazilski mediji tvrda da je sve čisto i da je u pitanju mast koja se koristi za pročišćavanje dišnih puteva.

Podsjetimo, Brazil je sve sumnje oko prolaska riješio već u prvom poluvremenu kada su mrežu Korejanaca tresli Vinicius, Neymar, Richarlison i Paqueta, dok je u nastavku Seung-Ho Paik samo ublažio poraz.

Mnogi smatraju da je to bio jedna od najboljih predstava Brazilaca u posljednje vrijeme, a prvo poluvrijeme možda i najbolje u zadnjih 30-tak godina.

Brazil će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Hrvatske, a ovaj duel je na rasporedu u petak u 16:00 sati.