Poznati svi učesnici Lige prvaka: Bešiktaš bez poraza do osmine finala, golijada u Madridu i Liverpoolu

Grupna faza Lige prvaka okončana je večeras.

Prvo mjesto u grupi E osvojio je Liverpool. Engleski klub je “demolirao” Spartak na Anfieldu rezultatom 7:0. Coutinho je postigao hat-trick, Mane je dodao dva, a u strijelce su se upisali Firmino i Salah. Sevilla nije uspjela slaviti u gostima kod Maribora, a konačan rezultat je glasio 1:1. Gol za Slovence postigao je Tavares u 10. minuti, dok je konačnih 1:1 postavio Ganso golom iz 75. minute.

Bešiktaš je u okviru grupe G osvojio prvo mjesto, a večeras su slavili u Njemačkoj protiv Leipziga rezultatom 1:2. Turski velikan bez poraza je prošao u nokaut fazu takmičenja, dok je Leipzig uspio izboriti treću poziciju, te će u nastavku sezone igrati u Evropa ligi. Vodstvo Besiktasu donio je Negredo u 10. minuti susreta sa bijele tačke, da bi rezultat izjednačio Keita u 87. minuti susreta. Pogodak za konačnu pobjedu turske ekipe postigao je Talisca u 90. minuti. Porto je na svom terenu večeras savladao ekipu Monaca sa 4:2. Golove za Porto postigli su Aboubakar u 9. i 33, Brahimi u 45. te Telles u 66. minuti susreta, dok su za Monaco pogađali Glik u 61., te Falcao u 78. minuti susreta.

Tottenham je osvojio prvo mjesto u grupi H, a Real Madrid će sa druge pozicije ići u osminu finala drugu godinu uzastopno. Tottenham je slavio nad APOEL-om golovima Fernanda Llorentea u 20. minuti susreta, Son Heung Min 37. minuti susreta i N'Koudoua deset minuta prije kraja susreta. Real je golovima Mayorala iz osme i Ronalda iz 12. minute susreta došao do vodstva od 2:0 nad Borussijom, a onda je Aubameyang sa dva pogotka donio poravnanje Borussiji. Ipak, Kraljevi su do kraja utakmice uspjeli doći do pobjede, koju im je donio Lucas u 81. minuti susreta.

Grupa F u osmini finala će kao predstavnike imati Manchester City i Shakhtar, dok je bez učešća u narednoj rundi ostao Napoli. Shakhtaru je na krilima Bernarda i Ismailyja slavio nad Cityjem, za koje je Aguero u nadoknadi postigao utješni pogodak. Feyenoord je kod kuće slavio nad Napolijem 2:1. Zielinski je pogodio u drugoj minuti za vodstvo Napolija, no Jorgensen i St Juste su donijeli preokret domaćim.