Prva žrtva Džekine dominacije u Interu

Edin Džeko je na oktobarsku reprezentativnu pauzu otišao kao najbolji strijelac Serije A. Postigao je šest golova baš koliko i Ciro Immobile.

Džekin start u Interu je zaista bio maestralan. Za kratko vrijeme se uspio nametnuti i postati najbolji igrač navale Nerazzurra.

Iako je bilo spektika koji su sumnjali u Džekin kvalitet i očekivali da ne igra glavnu ulogu obzirom na konkurenciju, teren je pokazao drugačije.

U posljednjem meču protiv Sassuola, Inter je gubio, Simone Inzaghi je u igru ubacio Džeku. Dijamant je zabio nakon 33 sekunde, a nekoliko minuta kasnije izborio je penal kojeg je Lautaro Martinez zabio sa konačnih 1:2.

Osim Martineza Džeki su konkurencija još dvojica napadača iz Južne Amerike, Argentinac Joaquin Correa i Čileanaca Alexis Sanchez.

Upravo je Sanchez prva žrtva Džekine dominacije te je prema pisanju Gazzette dello Sport već najavljen njegov transfer u januaru.

Eventualni raskid ugovora bi donio gubitke pošto 32-godišnjak ima platu od sedam miliona eura, pa će se tražiti možda eventualna posudba u klub koji bi bio spreman preuzeti njegovu platu.

Lautaro je budućnost Intera, Correa je Inzaghijev miljenik još iz Lazija, dok je Džeko fantastičnim partijama pokazao da Inter ne može bez njega, pa je Sanchez osuđen na slabu minutažu.

Bivši napadač Manchester Uniteda je ove sezone već imao jednu povredu, a priliku za igru dobijao je isključivo s klupe. Na četiri nastupa skupio je 70 minuta i nije postigao gol.

Poređenja nadi napadači tandem Džeko – Martinez je već na učinku od 11 golova pa i ne čudi zašto je Sanchez u drugom planu. Kao moguće destinacije za čilenaskog napadača spominju se Sevilla i Marseille.