Prvaci Evrope pali u Donjecku, Alba spasio Barcelonu

Odgrane su utakmice trećeg kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H. Najviše iznenađenja bilo je u grupi E gdje su favoriti, Chelsea i Juventus razočarali svoje navijače.

Prvaci Evrope su u Donjecku poraženi od domaćeg Shakhtara sa 1:2. Golove za Ukrajinskog predstavnika postigli su Teixeira u 3. i Fernandinho u 52. minuti, a za plavce Oscar u 88.

Juventus je gostovao kod norveškog Nordsjaellanda i osvojio samo bod. Bilo je 1:1, a stara dama je do izjednačenja došla u 81. minuti preko crnogorskog internacionalca Mirka Vučinića.

U grupi F pobjede su ostvarili Valencija i Bayern. I španski i njemački predstavnik slavili su na gostovanjima, kod BATE-a, odnosno Lillea.

Na pragu senzacije u grupi G bio je Celtic. Sve do 90. minute na Camp Nou bilo je 1:1, a onda je Alba u sudijskoj nadoknadi vremena donio pobjedu Barceloni.

Ranije je u ovoj grupi Spartak u Moskvi sa 2:1 savladao Benficu.

Veliki preokret napravio je Manchester United koji je od zaostatka od 0:2 došao do pobjede na Old Traffordu od 3:2 protiv Brage. Portugalci su golovima Alana iz 2. i 20. minute vodili, no sa dva gola Hernandeza i jedan Evansa, crveni đavoli spriječili su senzaciju.

U drugom meču grupe H Galatasaray i Cluj odigrali su 1:1.