Remi Cityja i Borussije, hat-trick Ronalda u pobjedi Reala nad Ajaxom

Manchester City i Borussia Dortmund podijelili su bodove 1:1 u drugom kolu Grupe D Lige prvaka pred 47.000 gledalaca na Etihad stadionu u Manchesteru.

U fenomenalnom meču koji će se pamtiti po dva pogotka, odličnim odbranama golmana golmana engleskog prvaka Joea Harta, gosti su poveli preko Reusa nakon sat igre, a domaćin izjednačio pogotkom Balotellija sa bijele tačke u 90. minuti. Napadač građana i naše reprezentacije Edin Džeko odigrao je cijelu utakmicu.

Brojne šanse

U 27. minuti Džeko je pucao preko gola sa 10-ak metara, da bi u istoj minuti šut Sergija Agüera odbranio golman gostiju Roman Weidenfeller. On se ponovo istakao dobrom intervencijom u 35. minuti, kada je Agüerov udarac sa 20 metara izbacio u korner. Šampion Njemačke propustio je veliku priliku u 39. minuti – Hart je zaustavio pokušaj Marija Götzea sa šest metara. U 45. minuti Zabaleta je ubacio sa desne strane, a David Silva promašio sa tri metra. Uzbudljivo prvo poluvrijeme okončano je još jednom fantastičnom reakcijom Harta, koji je ostao nesavladan poslije udarca lkaya Gündogana sa osam metara.

Ekipa iz Dortmunda povela je u 61. minuti. Rodwell je kardinalno pogriješio u pokušaju dodavanja, Marko Reus uzeo loptu i sa deset metara postigao vodeći gol. Samo četiri minute kasnije Reus je bio u prilici da poveća prednost izabranika Jürgena Kloppa, ali je Hart izašao kao pobjednik, kao i u 67. minuti kada je zaustavio udarac Gündogana sa 18 metara. Gosti su nastavili reviju promašaja u 75. minuti. Nakon ubačaja Gündogana sa desne strane, Levandovski je slabo pucao pored gola sa sedam metara. City je spasio bod u dramatičnoj završnici izvanredne utakmice. Nakon što je Agüero šutirao, Subotić je igrao rukom u petercu, a sudija Pavel Kralovec pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator penala bio je Mario Balotelli.

U drugom meču grupe D, Real je ubjedljivo nadigrao kao gost Ajax rezultatom 4:1 i nalazi se na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom. Cristiano Ronaldo briljirao je u redovima kraljevskog kluba, postigavši tri gola u 42, 79 i 81. minuti, jednom se u strijelce upisao Benzema u 48, a jedini gol za domaće dao je Moisander u 56.

Kijevski Dinamo bolji od zagrebačkog

Kijevski Dynamo bio je bolji od istoimene zagrebačke ekipe sa 2:0 u skupini A. Strijelci su bili Gusev u 3. i Pivarić autogol u 33. U ovoj grupi Porto je pobijedio PSG sa 1:0. Gol za tri boda postigao je Rodriguez u 83. Arsenal je savladao Olympiakos 3:1, dok su Schalke i Montpellier remizirali 2:2 u skupini B.