Remi sa Nijemcima premalo za baraž

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati u baraž za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine 2013. u Izraelu, nakon što je danas odigrala neriješeno sa selekcijom Njemačke (4:4) u posljednjem susretu kvalifikacija.
Izabranicima selektora Vlade Jagodića trebala je pobjeda za plasman u baraž kao jedna od četiri najbolje drugoplairane ekipe iz deset kvalifikacijskih grupa.

BiH je nastupala u grupi sa šest timova te joj se u određivanju plasmana za baraž neće računati šest bodova protiv posljednjeplasiranog San Marina.

Napadač bh. tima Milan Đurić protiv Njemačke postigao je ”hat trick”, bio je precizan u 11., 23. i 38. minutu susreta. Četvrti gol za BiH postigao je Srđan Grahovac u 74. minutu. Golove za gostujući tim postigli su Kirchoff u 21., Polter u 58. i 87., te Leitner u 65. minutu.

U ostalim susretima grupe 1 Grčka je savladala Kipar s 1:0, dok je Bjelorusija identičnim rezultatom savladala San Marino.