NaslovnicaSanski MostSport

Hrabra utakmica Podgrmeča

Jučer je na terenima širom BiH odigrane utakmice šesnaestine finala Kupa BiH u kojima su postignuti ovi rezultati: Modriča – Orašje 0:1, Travnik – GOŠK 1:3, Sloboda (Mrkonjić Grad) – Željezničar 0:3, Čelik – Podgrmeč 2:1, Branitelj – Široki Brijeg 0:2, Rijeka (Vitez) – Drina HE 2:1, Rudar (Prijedor) – Zrinjski 0:1, Sloga – Tomislav 4:0, Radnik (Bijeljina) – Rudar (Zenica) 3:0, Olimpic – Vitez 0:0, nakon penala 3:0, Velež – Mladost (Donji Svilaj) 3:0, Leotar – Slavija 0:1, Zvijezda – Rudar (Ugljevik) 5:0, Čapljina – Borac 1:1, nakon penala 4:2. Juče su igrali: Sarajevo – Gradina 1:0.

Sloboda (Mrkonjić-Grad) – Željezničar 0:3 (0:1)

Željezničar je krenuo ubjedljivim trijumfom u odbranu naslova pobjednika Kupa BiH pošto je kao gost savladao Slobodu iz Mrkonjić-Grada sa 3:0. Bila je to demonstracija snage plavih sa Grbavice, koji su prema očekivanjima rutinskom igrom zabilježili pobjedu nad današnjim rivalom.

Domaći su propustli priliku u 11. minuti kada je Dimitrijević pucao sa 15 metara, no golman gostiju Antolović bio je na visini zadatka. Nakon toga, igrači Željezničara su zaprijetili preko Jamaka, ali je njegov pokušaj završio bez promjene rezultata. Sudija Skakić isključio je igrača domaćina Gračanina nakon igranja rukom u kaznenom prostoru, ujedno dosudivši jedanaesterac za tim sa Grbavice u 28. minuti. Zebin udarac sa bijele tačke odbranio je golman domaćina Đurić. Favorit je poveo deset minuta kasnije nakon što je Zeba probio po lijevoj strani Slobode, centrirao u peterac, a Adilović smjestio loptu u mrežu.

Puleni trenera Zorana Dragišića pokušali su anulirati zaostak u nastavku, ali bez uspjeha. Promašaje domaćina kaznio je Zeba u 53. minuti kada je majstorskim golom sa 35 metara povećao prednost na sigurnih 2:0. Sloboda se nije predavala i u 55. minuti iz penala mogla je dati gol, ali najstrožu kaznu nije iskoristio Radoja, čiji je šut odbranio Antolović. Konačan rezultat postavio je rezervista Brković u 62. minuti, u kojoj je zatresao mrežu Đurića nakon asistencije Zebe.

Čelik – Podgrmeč 2:1 (0:0)

Nogometaši Čelika teže od očekivanog došli su do pobjede nad Podgrmečom sa 2:1 i tako prošli u osminu finala Kupa BiH. Nakon dosadnih prvih 45 minuta, u nastavku su domaći predvođeni rezervistom Sašom Kajkutom ubacili u brzinu više i zabili gola. Prvi je postigao Meksud Čolić u 56. minuti udarcem sa 25 metara, a drugi Kajkut nakon centaršuta Brkovića u 66. minuti. Počasni pogodak za goste postigao je Seferović u drugoj minuti sudijske nadoknade. Od Čelika se očekivalo više.

Velež – Mladost (Donji Svilaj) 3:0 (1:0)

Velež je rutinski prošao u osminu finala Kupa BiH nakon što je savladao Mladost iz Donjeg Svilaja sa 3:0.

U 24. minuti Mace je ukrao loptu odbrani Mladosti, uposlio Okića, koji je nesebično asistirao za strijelca Hebibovića, koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu gostiju. Velež je cijelim tokom meča imao dominaciju. Ipak, nije sve išlo glatko za domaće budući da su neprecizni pred golom Babića bili Mehremić, Zvonić, Hebibović u nekoliko navrata, te Okić. Međutim, rođeni su povećali prednost u 79. minuti. Nakon centaršuta Serdarevića sa lijeve strane, rezervista Hajdarović je glavom pogodio sa pet metara za 2:0. U 81.  minuti poslije centaršuta Kneževića sa desne strane, Mace je najviši u skoku i postiže treći gol za ubjedljivu pobjedu premijerligaša iz Mostara.

Olimpic – Vitez 0:0 – penali 3:0

U okviru šesnaestine finala Kupa BiH danas su na stadionu Otoka pred vrlo malim brojem gledalaca veoma lošu fudbalsku predstavu prikazali Olimpic i član Prve lige FBiH, Vitez.

Nakon što je meč završio 0:0, nakon boljeg izvođenja penala slavili su domaćini sa 3:0 u seriji, a sigurni su bili Bučan, Vidović i Regoje, dok su kod gostiju neprecizni bili Hasanović, Jurić i Mišić.

Sama utakmica većim dijelom je protekla u laganoj dominaciji domaćeg sastava koji za 90 minuta nije napravio nijednu pravu akciju iz koje bi mogli ugroziti gol dok su gosti pokušavali ugroziti gol Fejzića uglavnom dalekometnim šutevima.

Iz prvog dijela, kod domaćina vrijedi izdvojiti dva pokušaja glavom Škore (u 32. i 42. minuti), te dobru šansu Vidovića koji je nakon prodora po desnoj strani šutirao po golu sa svega oko 12 metara, ali je Fejzić sjajno reagovao i skrenuo loptu u korner.
Najbolja šansa u drugom dijelu bila je ona kada je u 71. minuti sa oko 25 metara opalio Vidović, ali je lopta prošla nekoliko centimetara iznad prečke.