Riad Bajić četvrtu uzastopnu utakmicu pogodio i donio Ascoliju ogromnu pobjedu

Fudbaleri Ascolija su u okviru 37. kola Serije B savladali Cittadellu sa 2:0, a ponovo se u listu strijelaca upisao bh. fudbaler, Riad Bajić (26).

Domaće je u vodstvo doveo Buchel u 39. minuti, a u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela Riad Bajić je uduplao vodstvo i potvrdio pobjedu Ascolija.

Bajiću je ovo bio četvrti uzastopni gol u Seriji B, a ukupno je postigao 12 golova na 33 utakmice.

Ascoli je ovom pobjedom napravio još jedan bitan korak u svom cilju, a to je opstanak. Trenutno su 15. na tabeli sa dva boda više u odnosu 16. poziciju koja vodi u play-off za opstanak.

Nekadašnji igrač Želje je na posudbi u Ascoliju iz Udinesea, a bit će zanimljivo vidjeti gdje ćemo Bajića gledati od ljeta.